
Kombinera ditt besök med att övernatta på Aeroseum!
När du besöker Aeroseum kan vi erbjuda enkla övernattningsmöjligheter på vårt område till humana priser.
Observera att inträde till Aeroseum alltid måste erläggas vid incheckning, dvs det går inte att enbart boka boende på Aeroseums område. Inträde erläggs endast för första natten. Boende kan bokas för max 2 nätter i rad.
Ställplatser för husbil/husvagn
Uppställning av husvagn eller husbil sker på anvisade platser. Det finns el att tillgå, men måste förbokas.
Ingen möjlighet till latrintömning på området. Tillgång till dusch/wc finns att tillgå i angränsande byggnad
Vattenutkast finns på angränsande byggnaden.
Pris 150 kr per natt och fordon el 30 kr (el måste förbokas)
Tältplatser
Det finns även möjlighet att sätta upp tält på området. För tältgäster – tillgång till dusch och toalett finns i angränsande byggnad.
Pris 100 kr per natt/tält
Incheckning
All incheckning sker i Aeroseums entré mellan kl 11.00-17.00 alla dagar i veckan mellan 1 juni till 31 augusti.
Från 1 september, tis – sön 11.00-17.00.
Avgift för boendet erläggs alltid vid ankomst.
Utcheckning och återlämnande av nycklar mm. sker senast kl 13.00 på avresedagen.
Övrigt
Kl. 18.00 till 10.30 är entrébommen låst.
Kod till bommen fås vid ankomst. Det är för allas säkerhet viktigt att bommen efter passage är låst.
Observera att inträde till Aeroseum alltid måste erläggas vid incheckning, dvs det går inte att enbart boka boende på Aeroseums område.
Inträde erläggs endast för första natten.
Vuxna 120 kr
Barn 4-16 år 60 kr
Familj 2+2 300kr
För bokning och övriga frågor
031-55 83 00 eller event@aeroseum.se